רישום פרצלציה

בית/שירותי מדידות/רישום פרצלציה
רישום פרצלציה2023-09-21T20:47:54+03:00

רישום פרצלציה

משרד המדידות של חברת מודדי השרון בע"מ עוסק בהכנת תוכניות פרצלציה, רה פרצלציה, איחוד וחלוקה מחדש, כולל הפקעת מקרקעין לרשות המקומית עבור משרדי אדריכלים ומתכננים ומלווה את התכנית מתחילתה ועד סופה, כולל אישור בוועדות השונות ועד לאישורה הסופי ע"י המודד המחוזי או מודד מבקר וכולל רישום הפרצלציה בטאבו.

מה היא פרצלציה?

פרצלציה היא תוכנית איחוד וחלוקה מחדש (רה פרצלציה) או רק חלוקה של מקרקעין שמטרתה לתרגם את החלוקה המופיעה בתוכנית בנין ערים – תב"ע. לחלקות שניתן לרשום אותם בטאבו, בלשכות המקרקעין.
*רק מודד מוסמך יכול להכין תוכנית לצורכי רישום – תצ"ר – התואמת את תוכנית בנין ערים באותן חלקות שבה עוסקת התוכנית.

*לאחר מכן יש לאשר את התוכנית על ידי רשות מקרקעי ישראל אם זו אדמת מינהל.

*השלב הבא הוא הגשת התוכנית לוועדה המקומית לתיכנון ובניה – תוקף אישור הועדה המקומית של התצ"ר הוא לשנה אחת.

*המודד המוסמך מכין את מסמכי הרישום הנדרשים – תיק חישובים.

*לאחר מכן המודד המוסמך שערך את התוכנית דואג לאשר אותה אצל המרכז למיפוי ישראל (מפ"י) או מודד מבקר וקבלת מפה שאושרה כ"כשרה לרישום".

*השלב הבא הוא הגשת הפרצלציה וכל המסמכים הנילווים לטאבו – ולאחר מכן רישום הפרצלציה בלשכת רישום מקרקעין וקבלת מספרים סופיים לחלקות החדשות.

*פרויקטים בהם ערכה חברת מודדי השרון בע"מ פרצלציות – כפר יונה מערב מאות יחידות של צמודי קרקע, קלרין הצעירה בחדרה, ישוב חדש במצפה אילן ועוד.

לחברת מודדי השרון בע"מ יש מחלקת רישום מיוחדת שעוסקת ברישום פרצלציה והגשת החומר לרישום לטאבו כך שהחלקה המקורית הופכת לחלקה היסטורית ובמקומה נרשמות החלקות החדשות בהתאם למה שמופיע במפה שיש עליה חותמת "כשרה לרישום ".

התצ"ר המאושר ע"י המרכז למיפוי ישראל.

עם המצאת כל המסמכים הנדרשים לרישום פרצלציה ניתן לרשום את התוכנית בטאבו ובעלי החלקות מקבלים מספרים חדשים וכל אחד נרשם בחלקה שלו.

המחשה לתוכנית פרצלציה

חדש מודגש 2
חדש מודגש
חדש מודגש 3

15.9.15 – שיווק קרקעות על ידי רשות מקרקעי ישראל:

"בימים אלו של שיווק קרקעות על ידי רשות מקרקעי ישראל (מנהל מקרקעי ישראל לשעבר) אחד הפרויקטים במרכז הוא פרויקט מקב"ת ינוב בין כפר יונה לינוב:

חברת מודדי השרון מבצעת את הפרצלציה בפרויקט זה כשבין היתר מערכות מספר חברות קבלניות לבנות באתר זה כמו גינדי ישראל 2010 בע"מ בפרויקט "כרמי השרון", חברת משולם לוינשטיין, חברת שיכון ובינוי וכו'.

בימים אלו התכנית של הפרצלציה השוכנה ע"י חברת מודדי השרון בע"מ " נכנסת לביקורת סופית במרכז למיפוי ישראל "

מדידה אצל השכן מבלי להיכנס אליו

לפני מספר חודשים פנה אלי רופא  מרמת  השרון  שחיפש מודד מוסמך שיתן לו הצעת מחיר על מנת לפתור בעיה שהיתה לו במגרש שלו. ביקשתי ממנו להשאיר פרטים ונחזור אליו ליעוץ ללא עלות. על בסיס    הנתונים שקבלתי ממנו היה ברור שהוא צריך מדידה של אנשי מיקצוע, אדם שהוא בעל ניסיון.הוא קנה מגרש ועליו בית ישן  ברעננה,וביקש לשפץ את הבית  הישן ככה שיוכל לבנות את בית חלומותיו על המגרש שקנה.

המודדים המוסמכים שפנה אליהם בעבר לביצוע מפות טופוגרפיות על כל השטח לא הצליחו להיכנס לשכנים שלו כי זה היה בית דו משפחתי. לצורך קבלת היתר בניה העירייה העירייה קבעה שעל המודד לבצע שירותי מדידה על כל השטח,ואם השכן לא נותן להיכנס לחלק מהחלקה זה בעיה של המודד.כשפנה אלי הלקוח הסברתי לו שיש לו אמצעי מדידה מתקדם – רחפן שבאמצעותו אני יוכל לבצע מדידה אצל השכן ולהכין מפה טופוגרפית מבלי להיכנס לשכן.המודד המוסמך שפנה אלי לפני לא היה מסוגל לבצע את העבודה .מנסיון של מודדים זאת בעיה נפוצה ועל המודדים שפונים אליהם יש אחריות לבצע את הטוב ביותר עבור הלקוח.צריך לדעת לבחור את המודד הנכון כדי שיתן את השירות הטוב  ביותר ללקוח.

תוכנית לצורכי רישום-פרצלציה רצונית/לא רצונית

בעיה נוספת שהתעוררה אצל אותו רופא  מרמת השרון היתה שהבית הישן שקנה חרג מגבולות החלקה .זאת היתה חלקה של מינהל מקרקעי ישראל שכיום נקראת רשות מקרקעי ישראל .בעלי הקרקעי היה רושת מקרקעי ישראל והרופא קנה זכות חכירה .

הוא הגיש בקשה להיתר לועדה המקומית לתיכנון ובניה כדי להוציא היתר בניה אבל הועדה לא נתנה לו היתר כי אמרה שיש מבנה ישן על הקרקע שחורג מגבול החלקה .כשבא אלי להתיעץ הצעתי לו לעשות פרצלציה רצונית על הקרקע. יש גם פרצלציה רצונית וגם פרצלציה לא רצונית.

כאשר במקרה זה מתאימה פרצלציה רצונית שמחלקת את החלקה לשני חלקים לרופא ולשכן שלו לכל אחד חלקה משלו .הוא שאל אותי כמה עולה פרצלציה רצונית על מנת לפצל את הקרקע לשניים.הסברתי  לו את התהליך ואת העלויות לביצוע חלוקה מחדש של הקרקע ,וביתרון הגדול שהוא יכשיר את המבנה הקיים על הקרקע ולא יצטרך להרוס אותו. כן הסברתי לו שבעלי המיקצןע לביצוע פרצלציה צריך גם עורך דין כדי לרשום את הפרצלציה בטאבו.

במסגרת השירותים שהמשרד נותן ישנה מחלקה משפטית שעוסקת ברישום הפרצלציה לאחר קבלת האישורים הנדרשים .

פרצלציה

מדידה לצורך תיכנון אדריכלי-כל הבית נמצא בכף היד !

לאחר שהרופא  קיבל את היתר הבניה ,ולאחר הצלת הבית הישן מהריסה , על ידי פרצלציה, בוצעה סריקה של הבית בסורק ממוחשב משוכלל ביותר ע"י צוות המשרד. במקום לשלוח צוות של 3 אנשים ומכשירי מדידה ישנו כיום סורק ממוחשב הנשלט ע"י מהנדס אחד שיכול למפות את כל הבית הקיים הכולל פתחים,מיקומי נקודות חשמל, אינסטלציה, דלתות, חלונות, חזיתות ומידות חדרים .לאחר העבודה בשטח מכין צוות המהנדסים במשרד תוכנית של המבנה בתלת מימד כאשר הלקוח או האדריכל יכול ל"טייל " במבנה בתוכנית המחשב כמו google maps  .

ככה אם האדריכל רוצה להשלים פרט במדידה, לברר מה קורה בשטח במקום לצאת למדידה באתר שוב משלימים את החסר מהסריקה הממוחשבת שנעשתה . במקרה ואתר המדידה מרוחק אין צורך לנסוע שוב כי כל הפרטים הנדרשים בהישג יד!

הרופא מרמת השרון,כמו בעלי קרקע אחרים, יכול להשלים את בניית בית חלומותיו ולעבור לגור עם משפחתו באושר .

שאלות ותשובות בנושא מדידות ופרצלציה

אילו גורמים משפיעים על פרצלציה?

ההחלטה על ביצוע פרצלציה היא בעלת השלכות רבות בתחומים שונים. הליך איחוד הקרקעות וחלוקתם מחדש נושא בחובו משמעויות משפטיות, תכנוניות, קנייניות ועוד. מסיבה זו, עריכת קרא עוד>>

מהי פרצלציה?

כל חלקת קרקע במדינת ישראל צריכה להיות רשומה אצל רשם המקרקעין (טאבו), שם רשומים בעלי הקרקע וייעודה (מגורים, מסחר, חקלאות וכדו'). לעיתים מתעורר הצורך ביצירת קרא עוד>>

לפרטים נוספים חייגו:
077-6707358
או צרו עמנו קשר בטופס הצור קשר.

תגיות:

בעלי הקרקע, בעלי הקרקע איתור, בעלי הקרקע והמים, בעלי הקרקע זול, פרצלציה לא רצונית, מה זה פרצלציה לא רצונית, פרצלציה לא רצונית בטאבו, מה זה פרצלציה,
מה זה פרצלציה לא רצונית, מה זה פרצלציה רצונית