רישום פרצלציה

//רישום פרצלציה
רישום פרצלציה 2019-03-04T13:34:56+02:00

רישום פרצלציה

משרד המדידות של חברת מודדי השרון בע"מ עוסק בהכנת תוכניות פרצלציה, רה פרצלציה, איחוד וחלוקה מחדש, כולל הפקעת מקרקעין לרשות המקומית עבור משרדי אדריכלים ומתכננים ומלווה את התכנית מתחילתה ועד סופה, כולל אישור בוועדות השונות ועד לאישורה הסופי ע"י המודד המחוזי או מודד מבקר וכולל רישום הפרצלציה בטאבו.

מה היא פרצלציה?

פרצלציה היא תוכנית איחוד וחלוקה מחדש (רה פרצלציה) או רק חלוקה של מקרקעין שמטרתה לתרגם את החלוקה המופיעה בתוכנית בנין ערים – תב"ע. לחלקות שניתן לרשום אותם בטאבו, בלשכות המקרקעין.
*רק מודד מוסמך יכול להכין תוכנית לצורכי רישום – תצ"ר – התואמת את תוכנית בנין ערים באותן חלקות שבה עוסקת התוכנית.

*לאחר מכן יש לאשר את התוכנית על ידי רשות מקרקעי ישראל אם זו אדמת מינהל.

*השלב הבא הוא הגשת התוכנית לוועדה המקומית לתיכנון ובניה – תוקף אישור הועדה המקומית של התצ"ר הוא לשנה אחת.

*המודד המוסמך מכין את מסמכי הרישום הנדרשים – תיק חישובים.

*לאחר מכן המודד המוסמך שערך את התוכנית דואג לאשר אותה אצל המרכז למיפוי ישראל (מפ"י) או מודד מבקר וקבלת מפה שאושרה כ"כשרה לרישום".

*השלב הבא הוא הגשת הפרצלציה וכל המסמכים הנילווים לטאבו – ולאחר מכן רישום הפרצלציה בלשכת רישום מקרקעין וקבלת מספרים סופיים לחלקות החדשות.

*פרויקטים בהם ערכה חברת מודדי השרון בע"מ פרצלציות – כפר יונה מערב מאות יחידות של צמודי קרקע, קלרין הצעירה בחדרה, ישוב חדש במצפה אילן ועוד.

לחברת מודדי השרון בע"מ יש מחלקת רישום מיוחדת שעוסקת ברישום פרצלציה והגשת החומר לרישום לטאבו כך שהחלקה המקורית הופכת לחלקה היסטורית ובמקומה נרשמות החלקות החדשות בהתאם למה שמופיע במפה שיש עליה חותמת "כשרה לרישום ".

התצ"ר המאושר ע"י המרכז למיפוי ישראל.

עם המצאת כל המסמכים הנדרשים לרישום פרצלציה ניתן לרשום את התוכנית בטאבו ובעלי החלקות מקבלים מספרים חדשים וכל אחד נרשם בחלקה שלו.

המחשה לתוכנית פרצלציה

15.9.15 – שיווק קרקעות על ידי רשות מקרקעי ישראל:

"בימים אלו של שיווק קרקעות על ידי רשות מקרקעי ישראל (מנהל מקרקעי ישראל לשעבר) אחד הפרויקטים במרכז הוא פרויקט מקב"ת ינוב בין כפר יונה לינוב:

חברת מודדי השרון מבצעת את הפרצלציה בפרויקט זה כשבין היתר מערכות מספר חברות קבלניות לבנות באתר זה כמו גינדי ישראל 2010 בע"מ בפרויקט "כרמי השרון", חברת משולם לוינשטיין, חברת שיכון ובינוי וכו'.

בימים אלו התכנית של הפרצלציה השוכנה ע"י חברת מודדי השרון בע"מ " נכנסת לביקורת סופית במרכז למיפוי ישראל "

לפרטים נוספים חייגו:
077-6707358
או צרו עמנו קשר בטופס הצור קשר.

צור קשר
 
אנחנו בוואטסאפ!