מאמרים בתחום שירותי מודד מוסמך

מודד מוסמך מהו?

למודדים חשיבות רבה בתחום הבנייה. קשה לחשוב על ענף זה ללא מודדים מוסמכים וללא הכלים הטכנולוגיים שלו…

היסטוריה של שיטת המדידה

התפתחות של שיטות המדידה היו הבסיס של המדע והמסחר לאורך כל השנים, מתקופות קדומות ביותר כמו אצל המצרים לפני הספירה…

בניית בית – הדרך להגשמת החלום

הגיע הרגע הזה בחיים שעליו חלמת כל הזמן, בניית בית. המקום שאליו תחזור כל יום אחרי יום עבודה מתיש והוא ישמש עבורך מפלט, מקום שבו אתה תקבל את ההחלטות והוא יראה בדיוק כמו שחלמת שיהיה.

אבל רגע לפני שהחלום יוצא לפועל, יש לקחת בחשבון שהתכנון של הבית הוא חלק בלתי נפרד, לעיתים ארוך ומייגע, אך התוצאה משתלמת.

תכנון הבית נעשה על ידי מספר אנשי מקצוע אשר כל אחד מהם אחראי על התחום שבו הוא מתעסק החל מאדריכל המתכנן איך יראה הבית, דרך יועצים, מתכננים, מהנדסים וכן במודד מוסמך. אנשים רבים לא יודעים מה עומד מאחורי עבודתו של המודד, אך זו חשובה ומורכבת בשלב זה.

השלב הראשון, ברגע שקנית מגרש לבנייה עליך להזמין מודד מוסמך אשר יכין מפה טופוגרפית מצבית, זו כוללת את כל העצמים בשטח כגון: מצב קיים של השטח כולל מבנים קיימים , גדרות פיתוח , כבישים הסמוכים למגרש , גבהים , כולל גבהי חצרות השכנים. מפה זו מוגשת על רקע גושים וחלקות לפי תקנות העירייה, זו מאפשרת לך להוציא היתר בניה.

השלב השני, ברגע שיש בידך את ההיתר עליך להזמין את המודד לצורך סימון קווי בניין, מדידה זו היא עבור הקבלן וכוללת סימון מסנה, סימון מגרש וסימון גובה 0:0. זו מאפשרת לך להתחיל לבנות את הבית ולהתקדם שלב אחד בדרך לחלום.

השלב השלישי המתבצע על ידי המודד זה ברגע שנבנתה קומה בבית ועליך להזמין את המודד לבדיקת קומת מסד, זו מאפשרת לך לדעת האם הקומה נבנתה בדיוק לפי מה שסומן במדידה שקדמה לה ושאין חריגות, שלב זה לא תמיד נדרש .

מזל טוב! הבית כבר גמור, וכעת מה שעליך לעשות הוא להזמין את המודד לצורך מדידה לטופס 4, מדידה זו מאשרת באופן סופי שכל הבית נבנה על פי מה שאושר בהיתר הבנייה. לאחר המדידה אתה מקבל טופס 4, מהנדס הרשות המקומית מאשר כי המבנה עבר ביקורת של הרשות המקומית ושהוא ראוי לאכלוס.

בניית הבית זה לא דבר של מה בכך, חשוב להקפיד על בחירת המודד המוסמך שיעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר ויחסוך ממך ככל שניתן "כאבי ראש" מיותרים.

מודד מוסמך שעושה את עבודתו כמו שצריך יוביל אותך להגשמת החלום.

אז עכשיו שאתה מתרווח בספה החדשה שיושבת בדיוק איפה שתכננת, האם הבית דומה לחלום?

רישיון עסק – מצוי ורצוי

החלטת להקים עסק? מצאת מבנה מתאים ושכרת אותו, או קנית אותו?

השלב הראשון הוא להזמין מדידה אדריכלית של המבנה והכנת תוכנית לרשיון עסק.

תוכנית רשיון העסק כוללת תרשים סביבה ותוכנית הנדסית של המבנה,יש לקחת מודד מוסמך שיערוך את התוכניות המבוקשות בצורה שתואמת את דרישות יחידת הרישוי ברשות.

אחת הדרישות הבסיסיות לקבלת רישיון עסק היא שהנכס כולו נבנה בהיתר, לא פעם שוכרים מבנה להקים עסק או נגריה או מסגריה ולא מודעים לכך שחלק ממנו גלריה או סככה או פרגולה נבנה ללא היתר.

לכן רצוי, לפני או במקביל להקמת עסק לבדוק אצל מודד המומחה בתחום הזה האם המבנה כולו בהיתר ,ולהזמין תוכנית לרשיון עסק עבור המבנה שבו מעונינים להקים את העסק.

לפרטים נוספים חייגו: 077-6707358.

או צרו עימנו קשר בטופס הצור קשר.