תמ"א 38 / רישוי עסקים

//תמ"א 38 / רישוי עסקים
תמ"א 38 / רישוי עסקים 2019-03-04T13:38:00+02:00

הגשת תוכנית לפי תמ"א 38

תוכנית המיתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה (תמ"א 38) היא אוסף של הוראות שמטרתן לאפשר קבלת היתר בניה לחיזוק מבנה כך שיהיה מוכן לעמוד בפני רעידת אדמה.

בארץ חלק גדול מהמבנים עד שנת 1980 לא תמיד עומדים בתקן הישראלי לעמידות מבנים בפני רעידות אדמה, והתמ"א מעניקה תמריץ כלכלי ליזם לממן את החיזוק.

לצורך קבלת היתר בניה והגשת התוכנית לפי תמ"א 38 חשוב מאד לבחור משרד מדידות שעובד לפי הדרישות ונוהלים שבחוק ובתקנות המודדים, מדידה ומיפוי, ובמיכשור מדוייק ובכח אדם מיומן ומקצועי.

במדידות לצורך תמ"א 38 מבצע המודד מדידות אדריכליות של המצב הקיים של המבנה ומשרד המדידות יוצר קובץ דיגיטלי הכולל את כל פרטי המבנה, קומות, מיפלסים, קירות, קורות, פתחים, וכל אלמנט אחר שקיים בנכס ומשמש כבסיס לצורך התכנון מחדש.

משרד מדידות אמין יכול לתת מדידה מקצועית שגורמת לתכנון נכון, חישובים מדוייקים של הקונסטרוקטור ולתוצאה הסופית שהמבנה יהיה במקומו המתוכנן.

תכנית לרישוי עסק

כל בעל עסק יודע כי הפעלה נכונה של העסק שלו זקוקה לרשיון עסק. השלב הראשון בהשגת רשיון עסק הוא עריכת תכנית לרשיון עסק. כדי להכין תכנית לרשיון עסק על המודד המוסמך לערוך תכניות של המצב הקיים: תוכניות אינסטלציה, תכנית יעודית לפי איפיון העסק – מטבחים שקשור לבתי אוכל מערכות סניטציה, וכו.

למשל לתוכנית לרשיון עסק למוסכים או מבנה תעשייה – נמדד המצב הקיים לפי דרישות משרד התחבורה וכו.

כמו נדרש המודד למדוד לפי מאפייני יועץ הבטיחות שגם הוא מרכיב חשוב בבקשה לרישיון עסק.

משרד מודדי השרון עוסק בהגשת תכניות עסק למוסכים, מגרשי מכוניות, בתי אוכל, משרדים ועסקים בתחומים מגוונים.

לפרטים נוספים חייגו: 077-6707358.

או צרו עימנו קשר בטופס הצור קשר.

צור קשר
 
אנחנו בוואטסאפ!