חדשות מעולם התיכנון והבניה

חדשות בקשר להקלות בחוק התיכנון והבניה – תיקון 134 לחוק התיכנון והבניה עוסק בביטול חלק מההקלות שהיו נהוגות קודם לכן בבקשות שהוגשו להיתר בניה תיקון זה הוא חשוב ביותר כי לפני התיקון סמכות הועדה  המקומית  היתה רחבה יותר והיה לה שיקול דעת.
לפני התיקון לחוק היה זה בסמכות הועדה המקומית לתת הקלות בכל אחד מהנושאים שהמחוקק לא הגדיר אותם כסטייה ניכרת בחוק או בתקנות סטייה ניכרת ומי שרצה לבקש הקלה במסגרת בקשה להיתר  בניה ולהוסיף עוד שטח או עוד קומה או עוד יחידות דיור – יכול היה לפנות לועדה המקומית.
המטרה של התיקון לחוק ושל התקנות החדשות המקודמות בימים אלה לצמצם את סמכותה של הועדה המקומית .
בהוראות החוק ניקבע כי בכל מקרה לא תותר במסגרת התקנות   החדשות  הקלה בנושאים הבאים :הוספת שטחי בנייה , תוספת יחידות דיור ותוספת קומות.
סמכות הועדה המקומית לאשר רק מה שבמפורש ניקבע בתקנות החדשות, לכן למי שמתכנן לבנות ולבקש הקלות בסמכות הועדה המקומית היום מומלץ להקדים ולהזמין מדידה ,מפה טופוגרפית ,ולהגיש תוכניות לאישור הועדה בהקדם.

תיקון 134 לחוק התיכנון והבניה עוסק בביטול חלק מההקלות שהיו נהוגות קודם לכן בבקשות שהוגשו להיתר בניה.
תיקון זה הוןא חשוב ביותר שכן לפני התיקון היה זה בסמכות הועדה המקומית לתת הקלות בכל אחד מהנושאים שהמחוקק לא הגדיר אותם כסטייה ניכרת בחוק או בתקנות סטייה ניכרת – סמכות הועדה  המקומית  היתה רחבה יותר והיה לה שיקול דעת.
המטרה של התיקון לחוק ושל התקנות החדשות המקודמות בימים אלה לצמצם אץ סמכותה של הועדה המקומית לאשר הקלה רק לאותם נושאים שמפורטים בתקנות החדשות.
בהוראות החוק ניקבע כי בכל מקרה לא תותר במגרת התקנות החדושת הקלה בנושאים הבאים :הוספת שטחי בנייה , תוספת יחידות דיור ותוספת קומות.
ביטול ההקלות הקיימות בהסדר החוקי החדש לפי הורואת המעבר הוא ביום 1.1.2023.
ניתן לקרוא בהרחבה -על התיקון בחוק בקישור:
 https://sg.docworkspace.com/d/sIALnqdu4AYOD35oG?sa=03&st=0t

לכן למי שמתכנן לבנות ולבקש הקלות בסמכות הועדה המקומית היום מומלץ להקדים ולהזמין מדידה ,מפה טופוגרפית ,ולהגיש תוכניות לאישור הועדה בהקדם.

חדשות המשרד

הרמת כוסית לכבוד החג

הרמת כוסית לחג


חוגגים יום הולדת במשרד

חוגגים יומולדת במשרד


עברנו למשרד החדש במגדל החלוצים צבי אלון 20 נתניה

חדשות מעולם המדידות

פורסמו תקנות מדידה חדשות

תקנות המדידות (מדידות ומיפוי)תשע"ו-2016 הם תקנות מדידה ומיפוי חדשות שהחליפו את תקנות המודדים הישנות מ-1988.
תקנות אלו פורסמו בתאריך 24-5-17.

בתקנות החדשות שונו חלק מההגדרות הקיימות כמו "מפה טופוגרפית" או "מפת מדידה להיתר" או "תוכנית As-made "
התקנות החדשות רלוונטיות לגבי כל תוכנית מדידה שנעשתה מיום 24-5-2017 ישנם שינויים נוספים בין התקנות הישנות לחדשות
כך למשל תוקף תצ"ר –תוכנית לצורכי רישום שנעשה לפני תחולת התקנות החדשות –כלומר לפי התקנות הישנות – הוא 5 שנים
לפי התקנות החדשות –יש לרשום את התצ"ר תוך 3 שנים מיום אישורו –תקנה 37 לתקנות החדשות.


15.9.15 – שיווק קרקעות על ידי רשות מקרקעי ישראל:

"בימים אלו של שיווק קרקעות על ידי רשות מקרקעי ישראל (מנהל מקרקעי ישראל לשעבר) אחד הפרויקטים במרכז הוא פרויקט מקב"ת ינוב בין כפר יונה לינוב:

חברת מודדי השרון מבצעת את הפרצלציה בפרויקט זה כשבין היתר מערכות מספר חברות קבלניות לבנות באתר זה כמו גינדי ישראל 2010 בע"מ בפרויקט "כרמי השרון", חברת משולם לוינשטיין, חברת שיכון ובינוי וכו'.

בימים אלו התכנית של הפרצלציה השוכנה ע"י חברת מודדי השרון בע"מ " נכנסת לביקורת סופית במרכז למיפוי ישראל "


29.7.14 – יריד תעסוקה בהיכל התרבות בתל אביב:

חברת מודדי השרון השתתפה ביריד תעסוקה של משרד העלייה והקליטה בשיתוף עיריית תל אביב-יפו. ההשתתפות ביריד נועדה כדי לאתר מועמדים אקדמאים איכותיים להשתלבות בחברה. כמו כן, ההשתתפות ביריד נועדה לתת מענה לסטודנטים שסיימו תארים אקדמאיים ומחפשים מסגרת תעסוקתית.

ביריד השתתפו נציגי חברות גדולות במשק מתחומים שונים, ביניהם: קבוצת טלכלל, PRIME SALES , מ. לסר בע"מ, DEVOPS LTD, TAB SERVICES, H.STERN, קראוס תעשיות בע"מ, פרופורציה, אפיקס, מגה, ELK, MEDIA SHAKERS, ETEACHER GROUP, TOYGA MEDIA, CITYKIDS.